sischik-arkadiy-francevich-koshko

Аркадій Францевич Кошко (1867?) Знаменитий російський детектив
На проведеному в 1913 році в Швейцарії Міжнародному з’їзді криміналістів російська розшукова поліція в номінації «розкриваність злочинів» була визнана кращою в світі. Воно й не дивно: очолював розшук Російської Імперії «найголовніший сищик Росії», «російський Шерлок Холмc» сищик Аркадій Францевич Кошко.

Сищик Аркадій Францевич Кошко народився в 1867 році в багатій і знатній дворянській родині, яка проживала під Мінськом. У ті роки видавалося неймовірну кількість детективної літератури, читання якої захоплювало хлопчика, розвивало його розум і логічне мислення. Закінчивши, як і багато юнаків дворянського походження, військове училище, молодий юнкер був призначений для проходження подальшої служби в полк, розквартирований в Симбірську. Але військова служба не приваблювала допитливого юнака, і він подав у відставку.

У 1894 році майбутній сищик А. Ф. Кошко вступив рядовим інспектором в Ризьку поліцію і відразу ж отримав прекрасні рекомендації. Він швидко зростав по службі, неодноразово нагороджувався. Для високої розкриття злочинів молодий освічений і честолюбний сищик виявляв не тільки особисту сміливість, а й сміливо застосовував на практиці відомі європейської криміналістиці методи. Через шість років сищик А. Ф. Кошко – начальник поліції Риги, ще через п’ять років він був призначений заступником начальника Петербурзької розшукової поліції. У 1908 році він стає начальником розшукової поліції Москви. У цей час сищик Аркадій Францевич розробив і вперше застосував в криміналістиці нову систему, яка згодом була прийнята Скотленд-Ярд.